Praktiker

PRAKTIKER POLSKA ZBANKRUTOWŁ I ZOSTAŁ WYPRZEDANY!

18 września 2017 r. sąd ogłosił upadłość spółki Praktiker Polska. Władzę w niej przejął syndyk Krzysztof Gołąb, który uznał, że nie uda się sprzedać bankruta w całości. Rozpoczął więc serię wyprzedaży towarów, by choć częściowo pokryć gigantyczne należności.

Jak podaje "Puls Biznesu", po wyprzedażach udało się zwiększyć masę upadłościową o 22 mln zł. Około 2,5 mln zł syndyk zamierza zarobić jeszcze dzięki sprzedaży wyposażenia sklepów. Nieco środków zdobędzie też ze sprzedaży marki, choć nie będzie to zbyt dużo. W "PB" czytamy, że zdaniem syndyka to powinno pokryć część długów Praktikera, na pewno jednak nie większość. Te wynoszą bowiem ponad 140 mln zł.

Tymczasem toczy się śledztwo w sprawie bankructwa sieci. Sprawę starają się wyjaśnić wydział przestępczości gospodarczej Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz tamtejsza prokuratura.


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NOWYCH PROMOCJI

NAJNOWSZE GAZETKI:

INFORMACJE O Praktiker

Ulotka, gazetka promocyjna, katalog Praktiker - Promocje, świeża oferta!

O nas

Praktiker Polska to sieć marketów i sklep internetowy z polskim kapitałem. W naszym asortymencie klienci znajdą materiały budowlano-remontowe, artykuły wyposażenia wnętrz i ogrodów, sprzęt dla majsterkowiczów oraz dodatki dekoracyjne. Sezonowo dostępne są również kolekcje specjalne przygotowane m.in. z myślą o Bożym Narodzeniu lub Wielkanocy. Innymi słowy – wszystko czego potrzeba aby wnętrze lub ogród prezentowały się wyjątkowo, a prace budowlane lub remontowe kojarzyły się z przyjemnością i łatwością.

Dlaczego Praktiker Polska?

Bo działamy z myślą o zaradnych. Wyróżnia nas praktyczne podejście – wszystkie dostępne u nas artykuły i materiały wybrane są z myślą o potrzebach naszych klientów. Dostępne produkty objęte są szeroką ofertą serwisową. Klienci mogą również rozłożyć płatność w czasie i skorzystać ze sprzedaży ratalnej. W Praktiker Polska zakupy są wygodne, a nasi doradcy chętnie podpowiedzą najlepsze rozwiązania i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania.

Nie tylko sklep

W marketach Praktiker Polska skorzystać można z dodatkowych usług takich jak zamówienie specjalne czy usługi stolarskie. Więcej na ten temat w zakładce Usługi.

Najważniejsze wydarzenia w naszej historii:

1997 - w Jankach pod Warszawą powstaje pierwszy market Praktiker w Polsce. To początek ekspansji w naszym kraju.

2001 - w Polsce działa już 12 marketów Praktiker w następujących miastach: Czeladź, Radom, Poznań, Katowice, Bytom, Wrocław, Częstochowa, Warszawa, Łódź, Zabrze, Kielce, Olsztyn, Kraków, Gdańsk.

2007 - w marcu otwieramy market w Rzeszowie, w lipcu w Rybniku, a w październiku w Grudziądzu.

2008 - drugi w Poznaniu i pierwszy dwupoziomowy market Praktikera rozpoczyna swoją działalność.

2011 - jako pierwsi na polskim rynku dużych marketów budowlanych otwieramy sklep online!

2012 - w tym roku świętowaliśmy 15-lecie działalności Praktikera w Polsce i otwarcie nowego marketu w Lublinie.

2013 - Praktiker Polska zostaje wykupiony przez polskiego inwestora i staje się rodzinną firmą z krajowym kapitałem.

2016 - w kwietniu otworzyliśmy market w Nowym Sączu

Centrala firmy Praktiker Polska:
Praktiker Polska Sp. z o.o. w restrukturyzacji
Aleje Jerozolimskie 184,
02-486 Warszawa,
tel.: 00 48 22 57-12-700
fax: 00 48 22 57-12-753
Spółka zarejestrowana jest w Sadzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie,
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego,
KRS: 0000068924,
NIP: 951-00-65-428,
Kapitał zakładowy: 58.459.500,00 PLN.
zlew

Źródło: www.praktiker.pl/